Aktualności
Polska Pomaga
Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej została wyróżniona i jako jeden z trzech ośrodków diecezjalnych - obok Caritas warszawskiej i przemyskiej - została zaproszona do udziału w programie TVP pt. "Polska pomaga". Program promujący działania Caritas już trwa, natomiast finał akcji zostanie zaprezentowany w niedzielę 23 kwietnia na antenach TVP1, TVP3, TVP Info.
Śniadanie wielkanocne w Domu Miłosierdzia Bożego
Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej wraz ze Stowarzyszeniem Dom Miłosierdzia zaprasza w wielkanocny poranek wszystkich ubogich i samotnych.
O godz. 8.00 odbędzie się Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Edwarda Dajczaka,
o godz. 8.45 - uroczyste śniadanie.
Śniadanie odbędzie się w Domu Miłosierdzia , przy Alei Monte Cassino 7.
Wielkanocny Poranek w Centrum Kryzysowym Caritas
Centrum Kryzysowe Caritas dla Kobiet i Kobiet z Dziećmi „Nadzieja” im. św. Jana Pawła II organizuje śniadanie wielkanocne dla podopiecznych Domu, a także wszystkich kobiet, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie przy wspólnym stole, pełnym świątecznych potraw
i rodzinnej atmosfery w poranek Zmartwychwstania Pana o godzinie 10:00 do Centrum Kryzysowego Caritas, przy ul. Harcerskiej 17 w Koszalinie.
Rozjaśnią nie tylko wielkanocny stół
Caritas diecezjalna rozprowadziła do wszystkich parafii diecezji 23 tys. świec wielkanocnych, tzw. paschalików. To o 3 tys. więcej niż w roku poprzednim.
- W tym roku przekazaliśmy do parafii 23 tys. paschalików - informuje Katarzyna Bąk z centrali Caritas DKK. - Parafianie mogą się w nie zaopatrywać w swoich kościołach, poza tym są jeszcze dostępne w sekretariacie Caritas w Koszalinie.
Podsumowanie XII Zbiórki żywności "Tak POMAGAM!"
11 090 kilogramów żywności trafi przed świętami Wielkanocnymi do osób z rodzin wielodzietnych, samotnych rodziców, bezdomnych i chorych, dzięki przeprowadzonej w dniach 24-25 marca przedświątecznej – XII Zbiórce żywności.
Nauczyć się mody, podzielić się z ubogim
W poniedziałek 3 kwietnia w koszalińskiej centrali Caritas odbyło się szkolenie na temat mody.
To efekt projektu „Szafa Otwarta”, który w pierwszy weekend kwietnia przeprowadziło koszalińskie centrum handlowe Atrium. Celem akcji była edukacja klientów na temat świadomych zakupów, optymalnego zarządzania garderobą, a jednocześnie wsparcie osób potrzebujących. Osoby, które chciały włączyć się w akcję, przynosiły do centrum dobrą, lecz nieużywaną odzież. Akcji towarzyszyły konkursy i kampania uświadamiająca.
Jak rozmawiać z podopiecznymi Caritas?
Ok. 20 osób wzięło udział w drugim z cyklu szkoleń dla kandydatów na wolontariuszy Caritas.
Po pierwszym, marcowym szkoleniu, chętni do pomocy w placówkach Caritas - Centrum Kryzysowym dla Kobiet i Kobiet z Dziećmi, Domu Samotnej Matki, świetlicy dla dzieci i seniorów - spotkali się 4 kwietnia w Świetlicy Seniora działającej przy koszalińskiej Caritas.
Prowadząca szkolenie na temat komunikacji międzyludzkiej psycholog Monika Małocha odpowiadała na pytania, które zrodziły się wśród uczestników na pierwszym spotkaniu.
Nie hejtuj
30 marca w świetlicy profilaktyczno-wychowawczej odbyło się pierwsze spotkanie w ramach kampanii przeciwko hejtingowi. Zajęcia poprowadziły Patrycja Malarska-Kiryłło, pracownik socjalny oraz psycholog Marta Czerwińska.
W zajęciach wzięły udział podopieczni Caritas i ich rodzice oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Koszalinie. W spotkaniu wzięły udział 22 osoby.
Patrycja Malarska-Kiryłło rozpoczęła spotkanie wywołaniem "burzy mózgów" i uświadomieniem dzieci i młodzieży, do czego służy Internet. Projekcja filmu z kampanii Fundacji Dzieci Niczyje pt. "Dodaj znajomego, nie hejtuj" uświadomiła im, jak często w internetowej komunikacji używane są słowa, które ranią innych.