Warsztaty artystyczne w Szczecinku

Za nami kolejne rodzinne warsztaty plastyczne. Tym razem dzieci ze swoimi mamami z Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom w Szczecinku wykonywały prace w technice decoupage. Efektem spotkania są wspaniałe, wielobarwne pamiątki, które z pewnością ozdobią wnętrza mieszkań żyjących wśród nas rodzin uchodźców. Warsztaty to także cenne doświadczenia integracji oraz wspólnej, twórczej pracy. Kolejne zajęcia już niebawem. Monali-Art Monika Kolosz galeria autorska
Torba charytatywna
Obraz nie został znaleziony.Światowy Dzień Ubogich przypadający w tym roku w niedzielę 19 listopada jest zarazem inauguracją dorocznej akcji Caritas pn. „Torba charytatywna”. Polega on na pobraniu torby zakupowej ze swojej parafii i wypełnieniu jej żywnością o przedłużonym terminie ważności oraz środkami czystości (pamiętając o ich oddzielnym zapakowaniu).
Światowy Dzień Ubogich
Obchodzony po raz siódmy Światowy Dzień Ubogich zgromadził 19 listopada w namiocie na dziedzińcu Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie 200 osób. Obchody rozpoczął koncert muzyków i przyjaciół domu, a po nim, na ołtarzu polowym, sprawowana była Msza św. Przewodniczył jej bp Zbigniew Zieliński, a koncelebrowali ks. Radosław Siwiński, dyrektor domu oraz ks. Łukasz Bikun, dyrektor Caritas diecezjalnej. Po liturgii dla ok. 200 osób zastawiono stoły i przygotowano wystawany obiad oraz deser, przygotowany wraz z Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.
Dary dla Ukrainy

Caritas diecezji zawiozła dary dla zaprzyjaźnionej parafii w Ukrainie. To parafia w Trzcieńcu w obwodzie lwowskim, z którą od lat współpracuje Caritas naszej diecezji. Wśród parafian znajdują się osoby z polskimi korzeniami. Ich proboszczem jest Polak, ks. Krzysztof Jamro.
Katecheza dla każdego

Tegoroczną inicjatywą Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej w zakresie edukacji szkolnej – obok znanej od lat akcji "Tornister pełen uśmiechów" – jest „Katecheza dla każdego”. To nowa autorska akcja naszej Caritas polegająca na zakupie podręczników do lekcji religii dla tych uczniów, którzy są w trudnej sytuacji finansowej.
Polar i termos dla bezdomnych
Obraz nie został znaleziony.Caritas diecezji, Rycerze Kolumba, Fundacja SMS z Nieba i Wspólnota św. Pawła w SNE zainaugurowały 14 listopada akcję pomocy bezdomnym w okresie jesienno-zimowym. Chodzi o zakup kurtek polarowych i termosów dobrej jakości, które mają pomóc tym osobom uniknąć przemarznięcia.
Jak podaje za służbami miejskimi Arkadiusz Wilman z koszalińskiej rady Rycerzy Kolumba działającej przy parafii pw. św. Wojciecha, obecnie w obrębie Koszalina przebywa około 220 bezdomnych, z czego 120 korzysta z pomocy systemowej, zaś 100 osób wybiera świadomie życie w miejscach nieprzeznaczonych do zamieszkania.
Konkurs mikołajkowy na "Najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniową"
Obraz nie został znaleziony.Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej serdecznie zaprasza dzieci uchodźców i migrantów zarejestrowanych w Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom w ramach projektu „Ośrodek pomocy cudzoziemcom Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej” do udziału w konkursie pt.: „Najpiękniejsza ozdoba bożonarodzeniowa”.
Czas trwania konkursu od 13.11.2023 r. do 27.11.2023 r.
Uczestnicy: dzieci w wieku 3-18 lat będący beneficjentami projektu pn. "Ośrodek pomocy cudzoziemcom Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej"
Więcej informacji na temat konkursu dostępnych jest w regulaminie konkursu.
Migranci-ostatnio
Obraz nie został znaleziony.Prowadzone przez Caritas diecezji placówki Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom realizują różnorodne projekty skierowane do obcokrajowców zamieszkałych na naszym terenie. W Koszalinie 7 listopada odbył się kurs adaptacyjny dla migrantów i uchodźców na temat opieki zdrowotnej. Przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia podpowiadali uczestnikom, w jaki sposób migranci mogą uzyskać obecnie dostęp do bezpłatnej opieki medycznej, jak uzyskać ubezpieczenie zdrowotne, zdobyć środki na rehabilitację, dochodzić swoich praw. A także jakie prawa w tym zakresie przysługują ich dzieciom.